«Greenwood o Star Treku, Pikeu i Jeffreyu Hunteru
IESB objavio nove informacije o radnji ST XI [SPOILERI]
12/11/2007 u Ostale | Pročitano : 279 puta | Komentara : 0
Čuvar vječnosti (TOS)
Filmski site IESB je objavio do sada najdetaljniji sadržaj novog Star Trek filma. Pritom kao najzanimljiviju novost treba istaknuti kako se u filmu pojavljuje Čuvar vječnosti (Guardian of Forever), kojega nismo imali prilike vidjeti još od kultne TOS epizode The City on the Edge of Forever.

Prema navodima sa IESB-a, Romulanci iz budućnosti, najvjerojatnije iz TNG-DS9-VOY razdoblja (24.st.), pod vodstvom Romulanca po imenu Nero (Eric Bana), uspijevaju locirati Grad na rubu vječnosti. Pronašavši Čuvara vječnosti, Romulanci se vraćaju u prošlost (u 23.st.) kako bi ubili Jamesa T. Kirka (Chris Pine), kao jednu od najzaslužnijih osoba za uspjehe Zvjezdane flote i Federacije općenito.

Ostarjeli Spock (Leonard Nimoy) saznaje za Nerove planove (nije objavljeno na koji je način saznao) i također se vraća u prošlost kako bi zaštitio svog najboljeg prijatelja. Nedugo potom, susreću se stari i mladi Spock (Zachary Quinto). Nakon što stari Spock upozna mladog sebe s Nerovim zlokobnim planovima, dvojac zaključuje kako je na njima da zaštite Kirka, ali i vremenski pravac, a time i budućnost Federacije i Flote uopće.

Susret između mladog i starog Spocka događa se prije negoli su se mladi Spock i Kirk sprijateljili. Navodi se kako je scena u kojoj stari Spock pripovjeda mladome sebi o prijateljstvu sa Jamesom Kirkom veoma emotivna i upečatljiva. S druge strane, mladi se Kirk prvi put u filmu pojavljuje u sceni gdje polaže Kobayashi Maru test [riječ je o simulaciji bez pozitivnog ishoda, a koju je Kirk riješio tako što je varao, op.p.].

Autor : Pix









Glumci   Na TV-u   Nova Star Trek serija   Ostale   Star Trek Centar   Star Trek XI   Star Trek XII   Udarne vijesti   
a
Thor of Asgard u Što je novo na STCu - pregled
nick bazzy u Derbi u Pazinu: Star Trek vs. Star Wars
Maribeth u William Shatner u "Pravdi za sve" na..
Tangela u Nove Pocket Books knjige sa Star trek..
Cassandra u STC u "Dobro jutro, Hrvatska"
a


"Na ovom mjestu sagradit ćemo snažan motor... Motor koji će nam jednog dana omogućiti da putujemo stotinu puta brže nego danas. Zamislite tisuće nastanjenih planeta na dohvat ruke. Moći ćemo istraživati te čudne svjetove... Tražiti nove oblike života i nove civilizacije. Ovaj će nas motor hrabro odvesti... Kamo nijedan čovjek još nije kročio." - Zefram Cochrane (prilikom otvaranja Warp 5 kompleksa), Broken Bow

Iako je Mornova prostetička maska bila dizajnirana tako da se usta mogu normalno pomicati, njegov lik nije izgovorio niti jednu jedinu riječ.



  $382,876,173
 
SFC Portal | Svemir.org | Crogate | Galactica Centar | TARDIS Centar | Farscape Centar | Space : Above and Beyond Centar | SFC Forumi
© 2009 SciFiCentar | Stranica generirana za 0.27661 sekundi | Impressum | Hosted by HRHosting | Optimizirano za Operu, Safari i IE (7+)